Povijest

Srednja škola u Maruševcu s pravom javnosti osnovana je u prelijepom dvorcu Maruševcu kod Varaždina 1970. godine pod nazivom Srednja vjerska škola, a isključivo za potrebe adventističke djece, koja su u to vrijeme zbog nepohađanja nastave subotom teško mogla završiti srednju školu. Škola je imala službeni državni program opće gimnazije i adventističke religijske predmete. Na kraju svake školske godine učenici su hrabro polagali razredne ispite u varaždinskoj Gimnaziji te tako stjecali dvije svjedodžbe – jednu koju je priznavala Kršćanska adventistička crkva, i drugu, uz pomoć koje su na kraju mogli upisati bilo koji fakultet.

Škola se proširuje i 1991. godine nosi naziv Srednjoškolski centar u Maruševcu i ima nove programe: za zvanje medicinska sestra-medicinski tehničar, ekonomski program, program za elektro-tehničare te prirodoslovno-matematički gimnazijski program uz onaj opće gimnazije. U Školu dolaze brojni učenici iz svih krajeva bivše Jugoslavije.

Od 1995. godine škola je stekla pravo javnosti i sve se više otvara za učenike iz različitih religijskih zaleđa. Postaje škola tolerancije, u koju je danas dobro došao svaki učenik koji cijeni rad, zdravlje, te kršćanske vrijednosti: ljubav i službu bližnjemu.