"E - MEDICA: POKRENI SE - PROMIJENI SE"

Naša Škola u suradnji sa Srednjom školom Čakovec i Zdravstvenom i kemijskom školom Novo Mesto sudjeluje u projektu „Pokreni se – promijeni se“ u sklopu „E – medice“. „E – medica“ je projekt povezivanja zdravstvenih škola Republike Hrvatske i inozemstva. Cilj projekta je prikazati utjecaj manjka tjelesne aktivnosti i nezdrave prehrane na osobne, profesionalne i socijalne čimbenike, steći vještine razvijanja dobrih odnosa s vršnjacima, razviti sposobnost javnog nastupa i govorenja pred drugima. Nositelj projekta je Srednja škola Čakovec. Prva razmjena održana je 27. rujna 2019. godine preko programa Skype, a druga 24. listopada 2019. godine u  Spa resortu Sveti Martin i u Srednjoj školi Čakovec. Dana 31. siječnja 2020. godine održana je treća razmjena učenika svih triju škola u Školskom centru Novo Mesto u Sloveniji. Susret je započeo kratkim razgledavanjem njihove škole. Nakon razgledavanja, učenici su prezentirali svoje prezentacije, video uratke i skečeve o temama koje su razmijenili i dogovorili na prošloj razmjeni u Čakovcu. Mentor učenika naše Škole je Darjan Tomašić, dipl. physioth., a mentorica učenika Srednje škole Čakovec je nastavnica i koordinatorica Nikolina Zaplatić Degač.

Za više informacija o projektima "E-medica" posjetite službenu stranicu  http://www.e-medica.hr/

autor teksta: Marko Kiđemet

lektura: Jelena Posavec Krobot, mag. educ. philol. croat.

fotografije: Darjan Tomašić, dipl.physioth.

objavio: Ivana Buhin   datum: 2. 3. 2020.

« Travanj 2020 »