OPET NA DRŽAVNOJ SMOTRI SIMULACIJE SUĐENJA

I ove je godine na Općinskom sudu u Novom Zagrebu održana 10. Državna smotra simuliranih suđenja iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja. Na smotri je spis za simulirano suđenje bila Građanska parnica: Uznemiravanje i naknade štete – „Slučaj Garo“, u kojem susjeda tuži susjeda zbog buke i laveža koju proizvodi njegov pas. Našoj školi ovo je 3. sudjelovanje na toj Smotri, a sudjelovali su učenici 1., 3. i 4. razreda iz medicinskog programa te učenice 2. razreda gimnazije. U prvom krugu naši su učenici bili u sporu sa Srednjom školom Ivana Lucića iz Trogira te su dobili slučaj, dok su u drugom krugu izgubili od Srednje škole iz Blata.

Ukupno je na Smotri sudjelovalo 250 učenika i 21 mentor, 13 sudaca koji su vodili simulirana suđenja te članovi državnog povjerenstva za provedbu Smotre. Cilj Smotre je doživljajno i djelatno upoznati ulogu zakona i vladavinu prava u demokratskom društvu. Naši učenici ponovno su pokazali vještine komuniciranja i snalaženja, kao i poznavanje hrvatskog zakona i sudsko-pravnog procesa. Osim toga, ponovno smo se dobro zabavili i stekli nova poznanstva s učenicima iz različitih dijelova Lijepe naše kao i proveli jedan zanimljiv i korisno proveden dan u Zagrebu. (Ivana Buhin, mag.educ.soc.)

objavio: Andrija Bernik   datum: 5. 5. 2017.