NATJEČAJ ZA IZBOR I IMENOVANJE RAVNATELJA/ICE

Na temelju članka 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ( NN br. 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 05/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14) te članka 41. Statuta Srednje škole u Maruševcu s pravom javnosti Školski odbor Srednje škole u Maruševcu s pravom javnosti raspisuje

za izbor i imenovanje ravnatelja/ice

Ravnatelj/ica mora ispunjavati sljedeće uvjete:
1) završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu učitelja, nastavnika ili stručnog suradnika, a koji može biti:
   a) sveučilišni diplomski studij ili
   b) integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili
   c) specijalistički diplomski stručni studij;
2) uvjete propisane člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi
3) najmanje osam godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje pet godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama.

Ravnatelj/ica Škole mora ispunjavati i posebne uvjete koje odredi Osnivač Škole. Posebni uvjeti koje mora ispunjavati ravnatelj/ica su: zdrav kršćanski pogled na svijet i život, da uz stručnu spremu i pedagošku sposobnost pruža svjedočanstvo ljudske, kulturne i kršćanske zrelosti te da je sposoban surađivati u ostvarivanju temeljnog cilja Škole.

Ravnatelj/ica se imenuje na vrijeme od pet ( 5 ) godina.

Uz pisanu prijavu na natječaj kandidati su dužni priložiti u izvorniku ili ovjerenoj preslici:
- životopis,
- diplomu o stečenoj stručnoj spremi,
- potvrdu o radnom iskustvu na odgojno-obrazovnim poslovima sukladno    zakonskim odredbama( potvrda poslodavca ili elektronički zapis HZMO),
- dokaz o položenom stručnom ispitu ako je prema zakonskoj obavezi kandidat
   morao polagati stručni ispit
- uvjerenje nadležnog suda da kandidat nije pravomoćno osuđen niti se protiv   njega vodi kazneni postupak za kaznena djela iz članka 106. Zakona o odgoju  i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne stariji od 30 dana)

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.
Prijave na natječaj s potrebnom dokumentacijom dostavljaju se u roku od osam ( 8 ) dana od dana objave natječaja u Jutarnjem listu. Prijave se dostavljaju u zatvorenoj omotnici na adresu:

Srednja škola u Maruševcu s pravom javnosti, Maruševec 82, 42243 Maruševec s naznakom “ Natječaj za ravnatelja/icu - ne otvarati “

Nepotpune i nepravodobno dostavljene prijave neće se razmatrati.
O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava pismenim putem.

Predsjednik Školskog odbora:
Drago Mojzeš

objavio: Andrija Bernik   datum: 20. 3. 2017.