NAŠA EKIPA MLADEŽI CRVENOG KRIŽA IZ 4M1 RAZREDA PLASIRALA SE NA ŽUPANIJSKO NATJECANJE

Suorganizatori ovogodišnjeg školskog/gradskog natjecanja ekipa prve pomoći mladeži Crvenog križa  bili su OŠ Klenovnik i Gradsko društvo Crvenog križa Ivanec. Na 15. gradskom natjecanju ekipa prve pomoći u kategoriji podmlatka sudjelovale su ekipe
OŠ Bednja (2ekipe); OŠ Ivanec, PŠ Salinovec, OŠ Klenovnik, OŠ Lepoglava, OŠ Maruševec, i OŠ Donja Voća, a u kategoriji mladeži dvije ekipe prve pomoći iz naše škole.
U pobjedničkoj ekipi 4m1 sudjelovali su: Mihaela Škalac, Mura Kutnjak, Roberta Habuš, Karlo Štampar i Drago Župarić. Mentorica je ove ekipe Sanja Premec, prvostupnica sestrinstva. U ekipi 4m2 natjecali su se: Milana Đurić, Veronika Bešenić, Ivana Horvat, Ana Vučić i Martina Oršuš. Mentorica druge ekipe bila je Jelena Šarić, magistra sestrinstva.
Učenici 4m1 su pokazali u praktičnom dijelu bolju pripremljenost i snalažljivost te su dobili i  pozitivne reakcije od sudaca. Obje su naše ekipe natječući se međusobno pokazale spremnost i znanje u zbrinjavanju ozljeda, ali su se uz ozbiljnost zadataka ujedno i zabavile uz druženje i s drugim natjecateljskim ekipama.
Međužupanijsko natjecanje održat će u Hodošanu, u Međimurskoj županiji. Čestitamo učenicima koji su sudjelovali na natjecanju i u pripremi za pružanje hitne pomoći. (Sanja Premec)

objavio: Andrija Bernik   datum: 12. 3. 2017.